top of page

Psikolog Buket Emanet Ateşer

Hakkında

5 Mart 1989'da İzmit'te doğmuştur. Kocaeli Anadolu Lisesi'nde iki yıl okumuş, 2 yıl da taşındıkları Çerkezköy'de bir Anadolu Lisesi'nde okumuştur. Önce Dil bölümünü seçen Buket Emanet, son yıl Türkçe Matematik bölümüne geçiş yapmıştır. İki farklı lisans bölümü bitiren Buket Emanet Ateşer, bunları %100 İngilizce olarak okumuştur. Önce Marmara Üniversitesi’nde Sosyoloji okumuş, sonra Üsküdar Üniversitesi’nde 2,5 yılda Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Sosyoloji lisansı esnasında ayrımcılık konulu ve başörtülü bireylerin eş beklentileri konulu iki adet bitirme tezi yazmıştır. Birkaç reklam ajansında çalışmış, ancak bir reklam şirketinde çalışmanın ona göre olmadığını anladıktan sonra insan psikolojisine olan ilgisi onu yeniden sınavlara hazırlanıp Psikoloji bölümünü okumaya itmiştir. Üsküdar Üniversitesi'ndeyken her dönem onur ve yüksek onur belgeleri kazanmıştır. Şu anda Beykent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını yapmaktadır. Balıklı Rum Hastanesi'nde, Nevzat Tarhan’ın NP Beyin Hastanesi'nde ve bir klinikte bir sene boyunca staj yapmıştır.

Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli yüksek lisansını üstün başarıyla bitirmiştir. İlk senesi boyunca "Yetişkinlerde İlişkide Bağlanma Stilleriyle Romantik İlişki Obsesyon ve Kompulsiyonları Arasındaki İlişki" ve "İş Yaşam Dengesi Kurmada Sorun Yaşamanın Yordayıcıları Olarak İşkoliklik ve Öz Şefkat Eksikliği" adlı iki bilimsel araştırma yürütmüş ve makaleye dönüştürmüştür. "Yetişkin Sosyal Medya Kullanıcılarında İkincil Travmatik Stres Düzeyinin Yordayıcısı Olarak Sosyal Medya Kullanım Süresi, Bilinçli Farkındalık Temelli Öz Bakın Becerileri ve Stresli Durumlarla Başa Çıkma" isimli yüksek lisans teziyle birlikte uzman klinik psikolog unvanını kazanmıştır. 

Aile Danışmanlığı, Çift ve Evlilik Terapisi, Ölüm ve Yas Terapisi, Cinsel Terapi, Oyun Terapisi, Sanat Terapisi, Masal Terapi, Kum Tepsisi Terapisi, Çocuk Resimleri Analizi gibi eğitimler almış; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Aktarım Odaklı Terapi, Motivasyonel Görüşme, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Transaksiyonel Analiz, EMDR, Psikodinamik Terapi gibi terapi yönelimleriyle donanmıştır. MMPI, Beck, TAT vb. Yetişkin Testleri ve Projektif Çocuk Testleri üzerine eğitim almıştır. 

Evlidir, eşiyle birlikte şiirlerini paylaştıkları “Duymak İstediklerimiz Aynı Şeyler” adlı bir şiir kitabı çıkarmıştır. 

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilmektedir. Roman, öykü ve şiir yazmayı; yabancı dizi ve filmler izlemeyi; kitap okumayı; müzik dinlemeyi; oyun oynamayı; paten kaymayı ve bisiklete binmeyi; gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevmektedir. Youtube, Instagram, Tiktok kanallarında düzenli olarak bilgilendirici videolar paylaşmaktadır. 

Meslek hayatı boyunca yüzlerce danışanına destek olmuş, on bin saat seans deneyimine ulaşmıştır. Online ve yüz yüze olarak seanslarını yürütmektedir, firmalara özel eğitimler düzenlemektedir, sosyal medyada içerik üretmektedir. 

BUKET 1 (1).jpg
bottom of page